Diary - All Events

View:   All   Senior   Junior   Team   SDAF   Schools   Miscellanous   Events

MATCH BOOKING
Please book in at least 48 hours in advance of each match.
Contact Barry Thain on 07403 676170 for Sunday matches and Rupert Parker on 01473 831359 for Wednesday matches.
All matches are subject to vacancies.
 
J a n u a r y   2 0 1 9
Sunday 6th
Sunday 13th Knockout Cup Semi-Final 1 (River Stour, Cattawade) Draw: - 8:30am
Sunday 20th
Sunday 27th Knockout Cup Semi-Final 2 (River Stour, Cattawade) Draw: - 8:30am
 
F e b r u a r y   2 0 1 9
Sunday 3rd
Sunday 10th
Sunday 17th Winter Series 1 (Lakeside Fishery, Onehouse) Draw: - 8:30am
Sunday 17th Visiting Club: HADAC (River Stour, Cattawade)
Wednesday 20th Midweek Mixed Cup 1 (Match Lake, Stonham Barns) Draw: - 9:00am
Sunday 24th Knockout Cup Final (Re-arranged) (River Stour, Cattawade) Draw: - 8:30am
 
M a r c h   2 0 1 9
Sunday 3rd King of Sweep Series 1 (Silver fish only) (Horseshoe Lake, Bromeswell) Draw: - 8:30am
Wednesday 6th Midweek Mixed Cup 2 (M1, Suffolk Water Park) Draw: - 9:00am
Sunday 10th
Saturday 16th Work Party (Barking Lakes) 8:30am-1:00pm
Sunday 17th Commercial Shield Series 1 (Match Lake, Stonham Barns) Draw: - 8:30am
Wednesday 20th Midweek Mixed Cup 3 (Horseshoe Lake, Bromeswell) Draw: - 9:00am
Saturday 23rd Work Party (Barking Lakes) 8:30am-1:00pm
Sunday 24th
Sunday 31st Matchman Series 1 (Match Lake, Melton) Draw: - 8:30am
 
A p r i l   2 0 1 9
Wednesday 3rd Midweek Silvers Cup 1 (Jim's Match Lake, Barking) Draw: - 9:00am
Saturday 6th Work Party (Needham Lake) 8:30am-1:00pm
Sunday 7th
Saturday 13th Family Fish Event (Suffolk Water Park)
Sunday 14th Matchman Series 2 (Bullocky Fen, Hadleigh) Draw: - 8:30am
Wednesday 17th Midweek Silvers Cup 2 (Needham Lake) Draw: - 9:00am
Sunday 21st
Saturday 27th Work Party (Maypole Lake) 8:30am-1:00pm
Sunday 28th King of Sweep Series 2 (Silver fish only) (Thorpe Abbotts) Draw: - 8:30am
 
M a y   2 0 1 9
Wednesday 1st Midweek Mixed Cup 4 (Kirton Hall) Draw: - 9:00am
Saturday 4th Work Party (Battisford Lakes) 8:30am-1:00pm
Sunday 5th
Saturday 11th Fish Club 1 (Top Lake, Battisford) Registration:- 8:45am-9:00am
Sunday 12th Commercial Shield Series 2 (Carp Lake, Stonham Barns) Draw: - 8:30am
Wednesday 15th Midweek Mixed Cup 5 (Lakeside Fishery, Onehouse) Draw: - 9:00am
Sunday 19th
Sunday 26th Matchman Series 3 (Kirton Hall) Draw: - 8:30am
Wednesday 29th Midweek Silvers Cup 3 (Thorpe Abbotts) Draw: - 9:00am
Thursday 30th Evening Series 1 (Needham Lake) Draw: - 5.45pm
 
J u n e   2 0 1 9
Saturday 1st Family Fish Event (Suffolk Water Park)
Sunday 2nd
Sunday 9th Summer Series 1 (Jim's Match Lake, Barking) Draw: - 8:30am
Wednesday 12th Midweek Mixed Cup 6 (William Lake, Hinderclay) Draw: - 9:00am
Thursday 13th Evening Series 2 (Top Lake, Battisford) Draw: - 5.45pm
Sunday 16th
Saturday 22nd Fish Club 2 (Match Lake, Stonham Barns) Registration:- 8:45am-9:00am
Sunday 23rd
Wednesday 26th Midweek Silvers Cup 4 (Jim's Match Lake, Barking) Draw: - 9:00am
Thursday 27th Evening Series 3 (Jim's Match Lake, Barking) Draw: - 5.45pm
Sunday 30th King of Sweep Series 3 (Silver fish only) (Kirton Hall) Draw: - 8:30am
 
J u l y   2 0 1 9
Saturday 6th Fish Club 3 (Jim's Match Lake, Barking) Registration:- 8:45am-9:00am
Sunday 7th Matchman Series 4 (Horseshoe Lake, Bromeswell) Draw: - 8:30am
Sunday 7th Visting Club: Tight Lines (Woody's Lake, Barking)
Wednesday 10th Midweek Mixed Cup 7 (Carp Lake, Stonham Barns) Draw: - 9:00am
Sunday 14th
Sunday 21st
Wednesday 24th Midweek Silvers Cup 5 (Bullocky Fen, Hadleigh) Draw: - 9:00am
Saturday 27th Family Fish Event (Suffolk Water Park)
Sunday 28th Visiting Club: HADAC (Jim's Match Lake, Barking)
 
A u g u s t   2 0 1 9
Sunday 4th Summer Series 2 (Jim's Match Lake, Barking) Draw: - 8:30am
Wednesday 7th Midweek Mixed Cup 8 (William Lake, Hinderclay) Draw: - 9:00am
Sunday 11th
Sunday 18th Summer Series 3 (Kirton Hall) Draw: - 8:30am
Wednesday 21st Midweek Mixed Cup 9 (Kirton Hall) Draw: - 9:00am
Sunday 25th Commercial Shield Series 3 (Carp Lake, Stonham Barns) Draw: - 8:30am
 
S e p t e m b e r   2 0 1 9
Sunday 1st Matchman Series 5 (Jim's Match Lake, Barking) Draw: - 8:30am
Wednesday 4th Midweek Silvers Cup 6 (Thorpe Abbotts) Draw: - 9:00am
Sunday 8th
Sunday 15th Supreme Challenge Trophy (River Yare, Boards and Jungle Section) Draw: - 9:30am
Wednesday 18th Midweek Mixed Cup 10 (Match Lake, Stonham Barns) Draw: - 9:00am
Sunday 22nd Senior Pairs (Both Lakes, Barking) Draw: - 8:30am
Saturday 28th Fish Club 4 and Junior/Senior Pairs (Match Lake, Stonham Barns) Registration:- 8:45am-9:00am
Sunday 29th Matchman Series 6 (Alton Water) Draw: - 8:30am
 
O c t o b e r   2 0 1 9
Wednesday 2nd Midweek Mixed Cup 11 (Horseshoe Lake, Bromeswell) Draw: - 9:00am
Saturday 5th Work Party (Battisford Lakes) 8:30am-1:00pm
Sunday 6th
Saturday 12th Fish Club 5 (Indoor) (Great Blakenham) Registration:- 8:45am-9:00am
Saturday 12th Please return all match trophies to a club officer or Bosmere Tackle
Sunday 13th Matchman Series 7 (Needham Lake) Draw: - 8:30am
Wednesday 16th Midweek Silvers Cup 7 (Jim's Match Lake, Barking) Draw: - 9:00am
Sunday 20th
Sunday 27th Winter Series 2 (Needham Lake) Draw: - 8:30am
Wednesday 30th Midweek Mixed Cup 12 (Lakeside Fishery, Onehouse) Draw: - 9:00am
 
N o v e m b e r   2 0 1 9
Sunday 3rd
Sunday 10th Winter Series 3 (Carp Lake, Stonham Barns) Draw: - 8:30am
Wednesday 13th Midweek Silvers Cup 8 (Needham Lake) Draw: - 9:00am
Sunday 17th
Sunday 24th
Wednesday 27th Midweek Fur and Feather (Creeting Lakes) Draw: - 9:00am
Thursday 28th Presentation Evening and AGM (TBC)
 
D e c e m b e r   2 0 1 9
Sunday 1st Visiting Club: HADAC (River Stour, Cattawade)
Sunday 8th Fur and Feather (Match Lake, Stonham Barns) Draw: - 8:30am
Sunday 15th
Sunday 22nd
Sunday 29th
 
PLEASE NOTE
Dates left blank may be used for matches.
Always check the papers and notice boards!